صفحه اصلی

تحلیل داده.آنالیز دیتا.تحلیل دیتا.آنالیز داده.برسی داده.برسی دیتا

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. صفحه اصلی

درباره تحلیل داده

تحلیل داده چیست؟

به فرآیند استخراج اطلاعات از داده‌های کمی یا کیفی، تحلیل داده گفته شده و شامل مراحل مختلف؛ ایجاد یک مجموعه داده، ارزیابی، ویرایش، مدلسازی، شناسایی یافته‌های کلیدی و ایجاد گزارش است. هدف از تحلیل داده؛ توصیف و خلاصه نمودن داده، بیان روند و الگوی داده گردآوری شده در طول زمان و استفاده از نتایج بدست آمده جهت برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری است.
تحلیل داده به سوالات مربوط به آنچه اتفاق افتاده، آنچه داد اتفاق می افتد و آنچه اتفاق خواهد افتاد را پاسخ می دهد.

phonelink

تحلیلگر داده کیست؟

داده‌های خام را دریافت نموده و با پردازش آن، روابط پنهان داده‌ها را کشف نموده و از انبوه داده‌های بدون ساختار، پاسخ سوال‌های کسب‌وکار را می‌یابد. این افراد با داده‌های بسیار زیادی همچون، اعداد و ارقام، حقایق و داده‌های خام و مشکلاتی که شرکت‌های مختلف با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، سر و کار دارند، بنابراین یک تحلیل‌گر داده حرفه‌ای باید توانایی تحلیل و شناخت مشکلات، مهارت ریاضی و دقت در جزئیات را داشته و با استفاده از داده‌های موجود بهترین راه‌حل‌ها را شناسایی و ارائه نماید. همچنین باید با استفاده از تفکر انتقادی، بتواند روابط پنهان بین اعداد و حقایق را کشف نماید.

nature_people

تحلیلگران داده به چه کسانی کمک می‌کنند؟

وظیفه تحلیلگر داده دریافت داده‌های خام و تبدیل آن به دانشی است که بتواند در اختیار مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف قرار داده، تا این افراد با استفاده از دانش جدید بتوانند تصمیمات مناسب‌تری برای کاهش هزینه‌ها، افزایش درآمد و در نتیجه افزایش سوددهی کسب و کار از یک سو و درک بهتر مشتریان و ارائه خدمات بهتر به آنان از سوی دیگر داشته باشند.

خدمات تحلیل گران داده صبا

 • ارائه تحلیل و طبقه‌بندی اطلاعات شامل جمع‌آوری، پردازش، استخراج ویژگی، طبقه‌بندی و ارزیابی،
 • ارائه پیش­بینی اطلاعات براساس مدلسازی با تسلط بر شبکه‌های عصبی، کلاسترینگ، الگوریتم‌های تکاملی مانند ژنتیک، درخت تصمیم‌گیری، SVMها، سری‌های زمانی، تحلیل رگرسیون و بصری‌سازی داده‌ها.
 • پیاده‌سازی الگوریتم‌های تحلیل داده در یکی از زبان‌های متلب یا R،
 • محاسبات موازی، برنامه‌نویسی ماتریسی و برنامه نویسی CUDA،
 • توانایی در استخراج و کشف دانش از پایگاه‌های داده در مقیاس بزرگ (Big Data)،
 • انجام تحلیل و استنتاج سطح بالای اطلاعات و ارائه راهکار از طریق تحلیل داده،
 • تهیه گزارش‌های مدیریتی، و
 • دریافت کلیه اطلاعات فوق در قالب طراحی نرم‌افزار.
فهرست